Подобава оренда у Львові

Скандинавський інтер’єр квартири — це комфортна і зігріваюча обстановка, характерна для апартаментів країн Скандинавії — Норвегії, Швеції та Данії. Дизайн квартири в скандинавському стилі гармонійно поєднує в собі сучасну основу у світлих тонах, елементи лофт і вінтажний текстиль. У ньому поселяються дух затишного щастя хюгге і відчуття гармонії зі світом північної природи.

Закон 1. Світла палітра

У канонічному варіанті скандинавський інтер’єр виконується у світлих тонах. Щоб компенсувати відчутний в північних країнах дефіцит сонячного світла, дизайнери намагаються вибирати меблі та оздоблення білого, світло-сірого, бежевого, бірюзового і ніжно-блакитного кольору, додаючи контрасту за допомогою чорних акцентів.
Це цікаво: Жителі скандинавських країн вважають, що світла основа інтер’єру в поєднанні з чорними деталями розкріпачує і допомагає впоратися зі стресом.

Закон 2. Геометричні візерунки та орнаменти

Орнамент завжди надає декору легкий етнічний колорит. У скандинавському інтер’єрі активно використовуються орнаменти народів Півночі, англійська клітинка, зустрічається pied-de-poule. Малюнок може бути присутнім на текстильних шпалерах, килимі, подушках, пледі або шторах. Актуально і поєднання декількох геометричних візерунків в одному приміщенні.

Закон 3. Акценти в природних тонах

Креативною ідеєю, яка сьогодні активно набирає популярність, є використання більш насиченою природної палітри з відтінками:
грозового неба;моху;теракоти та гірчиці;північних лісових ягід (брусниці, чорниці, журавлини).

Закон 4. Екологічні матеріали та меблі

Близькість до природи в скандинавському інтер’єрі виражається в застосуванні таких дизайнерських прийомів.
Використання натуральної обробки. У пріоритеті біла і вінтажна цегла, тиньк, світле і фарбоване дерево, сланець, керамограніт, керамічна плитка з орнаментом.Комплектація приміщень дерев’яними меблями. Вона може бути пофарбована у світлі кольори (фісташка, блакитний, кремовий) або покрита воском / маслом, який не приховує красиву структуру матеріалу.


Присутність в обстановці оригінальних речей природного походження. Прикладами можуть послужити предмети декору, виконані зі шкір і хутра тварин, кам’яних валунів, слябів дерева, спили стовбурів і пнів.

Закон 5. Рослини в декорі

Довгі північні зими змушують мешканців Скандинавії сумувати за ранньої осені та літа. Тому в скандинавському інтер’єрі обов’язково повинні бути рослини.
В тренді: кімнатні пальми;дерева і сансев’єрі в підлогових кашпо;пряні трави або сухоцвіти в вазах.

Закон 6. Датське мистецтво щастя хюгге

Це цікаво: Численні міжнародні опитування показали, що найщасливіші люди живуть в Данії. А головними секретами благополуччя і щастя мешканців цієї країни є розвинена економіка, низький рівень стресу і комфортні для проживання міста.


На думку Майка Вікінга, засновника і керівника Інституту дослідження щастя в Копенгагені, секрет датської задоволеності життям криється в філософії хюгге.